Cama menfez açma işlemi 0551 712 03 89

Cama menfez açma işlemi 0551 712 03 89

Cama menfez açma işlemi  ;  0551 712 03 89 ; Doğalgaz kombi ve klimalarda gerekli olan cama menfez açma işlemi tek cam,ısı cam,lamine camlarda kesilip uygulama yapılabilen bir işlemdir.yalnızca kesimi mümkün olmayan temper li camlarda bu işlem yapılamamaktadır.Doğalgaz aboneliklerinde gerekli olan cam menfezleri gaz kaçakları esnasında sızıntının yukarı doğru yükselerek camdan tahliyesini sağlamaktadır.Kış aylarında evlerin soğuk almaması için menfez kapaklarının kapatılması yapılan yanlışlardan biridir.

Kombi havalandırma kesimi işlemi  ;   

Kombi baca çıkışının tam karşısına gelecek şekilde işaretleme yapılarak ve cam aynı şekilde kesilerek kombi baca borusunun camdan dışarı çıkması sağlanır.

  • Aspiratör havalandırma kesimi ;

 Aspiratör alüminyum borusunun camdan istenilen ölçülerde kesilmesiyle yapılan bir işlemdir.

  • Klima havalandırma kesimi  ;

 Duvar tipi ve yer tipi klimalarda ,klimanın montajı sonrasında cama denk gelen kısmının işaretlenmesiyle duvar tipi klimalarda bakır boru hortumunun dışarı verilmesi için cam kesim işlemi uygulanır.Yer tipi klimalarda klimalardan çıkan sıcak havanın camdan dışarı tahliyesi için aynı işlem uygulanır.

Kedi kapısı havalandırma işlemi  ;  Kedilerinizin balkondan ve ya odadan geçişleri için kedi kapıları cam menfezi işlemini gerçekleştirmekteyiz.

Cama menfez nasıl açılır  ;

Cama menfez uygulaması işlemi  ;  Camların yerinden sökülerek veya sökülmeden cam yüzeyinin temizlenmesi , pergelle uygun olan ölçülerde kesilerek çekiç ve elmas yardımıyla yuvarlak veya kare şeklin camı çatlatmayacak şekilde yapılmasıyla oluşur . Pimapenler de kullanılan ısıcamlarda camların sökülerek iki tarafının kesim işlemi ve ortasının hava ve sudan etkilenerek camı buharlaştırma yapmaması için orta kısmı izole edilerek bu işlem sağlanır.

Lamine camlarda havalandırma kesim işlemi;

Genellikle işyerlerinde güvenlik için kullanılan lamine camlarda kesim işlemi iki tarafın kesilerek kare veya yuvarlak şekilde çıkarılması sağlanır.

Temperli camlara menfez açılır mı ?

Evlerimizde cam balkonlarda ve işyerlerimizde güvenlik için kullanılan temperli camlara hiçbir şekilde menfez açma işlemi uygulanamamaktadır.Temperli camlar gerekli ölçülerde hazırlanarak camın yüksek ısıda ısıtılarak birden soğutması işlemi ile camın yapısının normal cama göre yaklaşık 4-5 kat daha dayanıklı olması sağlanır.Bu işlem sonrasında camın kesim işlemi yapılamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir